Çankaya Ariston Kombi Tamir Servisi

Ankara Çankaya Ariston Kombi Servisi

Ariston Kombi Tamir Bakım Petek Temizleme Servisi. Parça ve İşçilik Garantili Uzman Teknik Kombi Servisi

KAMA TEKNİK ARİSTON markalı kombi tamir, bakım, elektronik ana kart tamiri ve radyatör petek temizleme  konularında uzman teknik servis hizmeti vermektedir.

Ankara Çankaya Ariston Servisi Ariston kombi servisi tamir bakım petek temizleme servisiyiz. Kombinizde yaşadığınız tüm arızalar için bizi arayabilir ve kaydı bırakabilirsiniz. Servisimizde aynı gün hizmet almak için servis çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. 

 

DEĞİŞİMİ VE TAMİRİ YAPILAN TÜM PARÇALARA İŞLEM TARİHİNDEN İTİBAREN 1 YIL GARANTİ SUNULMAKTADIR.

ANKARA ARİSTON KOMBİ SERVİSİ

Ankara Ariston kombi arızalarında öncelikle bilgi alabileceğiniz teknik servisimiz konusunda uzman tecrübeli ustalarımızla her zaman sizin yanınızdadır.

Sizler de Ariston kombilerinizin düzenli bakımlarını yaptırın. Ariston kombiler teknik olarak pekçok kombiden uzun süre arıza yapmayacak şekilde teknik dizaynı yapılmış ve kaliteli parçalar ile üretimi yapılmıştır. Ariston arızaları birlik mah çankaya bölgesinde arıza odaklı tamir felsefesini edinmiş Kama Teknik Birlik mah kombi tamir bakım servisi size en uygun kombi tamir hizmeti vererek gereksiz harcamaların önünü kesmekte ve kombinin gerekli testlerini teknik cihazlarla yapmaktadır. Kombi cihazının en önemli parçalarından birisi ısı eşanjörüdür. Kombilerde ısı eşanjörünün görevi, yakıtın yanması sonucunda ortaya çıkan ısının merkezi ısıtmada kullanılacak olan iş akışkanına ve sıcak kullanım suyuna aktarılmasını sağlamaktır.

Ariston Kombi Birlik mah Çankaya servisi olarak tamirini yaptığımız tüm modellerindeki arızalar için kombi tamirinde kullandığımız kaliteli yedek parçalar ile sorunlarınıza uzun vadeli çözümler sunmaktayız. Çankaya Birlik mahallesi, Hilal mahallesi, Sancak mahallesi, Kırkkonaklar, Aşıkpaşa mahallesi semtlerinde her model Ariston kombi tamir bakım kombi anakart tamir servis hizmetimiz bulunmaktadır. 

Tüm kombi arızalarında öncelikle parçanın tamiri yapılmakta bunun mümkün olmaması durumunda parça değişimine gidilmektedir. Ankara kombi servisi Kama Teknik değişen parçalara 1 yıl garanti vermektedir. 

Kombi peteklerinizde zamanla gözlemlediğiniz ısınmama sorunlarınız bulunuyorsa konu hakkında detaylı bilgi almak için Kama Teknik Petek Temizleme Servisimizi 0312 347 2 414 no.lu çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

KOMBİ BAKIMI… 

Tüm kombi üretici firmalarının kombi kılavuzlarında mutlaka belirttikleri ancak pek çok müşterinin önemsemediği bir konu kombi bakımıdır. Kombilerin daha verimli ve uzun ömürlü kullanımı için kombi periyodik bakımlarının yapılması üretici kombi firmaları tarafından zorunlu görülmektedir.

Çankaya Ariston Kombi servisi tecrübelerimize dayanarak kombi bakımlarının en azından iki yılda bir yapılmasını ve 3-4 yılda bir petek temizliği yapılmasının kombinin uzun ömürlü ve tasarruflu kullanımı için gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Kışın ortasında arıza yaşamamak için kombi bakımlarını lütfen aksatmayın. 

Kombilerde bu amaca yönelik iki alternatif uygulama mevcuttur. Bunlardan birincisi bileşik ısı eşanjörüdür. Bileşik ısı eşanjöründe hem ısıtma devresine hem de kullanım suyuna ısı tek bir eşanjörden aktarılmaktadır. İkinci seçenek ise çift eşanjörlü sistemlerdir. Bu sistemlerde ana eşanjör ısıtma devresine ısı aktarırken, kullanım suyunu ısıtmak için ikinci bir eşanjör (genellikle plakalı eşanjör) kullanılır. Eşanjör arızalarında öncelikle petek temizleme ilacı ile kimyasal temizlik yapılmaktadır. Kama Teknik Kombi servisi bu arıza çözümünde öncelikle parça değişimi olmaksızın parçanın tamiri ile daha uygun ve ekonomik çözümü öncelemektedir. 

ARİSTON KOMBİ ARIZALARI;

 • Kombi basınç düşmesi, kombi basınç yükselme arızaları,

 • Kombi petekler ısıtmıyor arızası,

 • Kombi sıcak su ısıtmıyor arızaları,

 • Kombi ateşlemiyor arızaları,

 • Kombi sesli ve gürültülü çalışıyor arızaları,

 • Kombi su damlatıyor arızası,

 • Kombi su doldurma arızası,

Ariston Kombinin iyonizer ateşleme aleti değişti. Ariston iyonizer parçası kombinin ateşleme sonrası ateşlemenin sona ermesi için çalışan bir parçasıdır. Kombi brülorunda alev oluştuktan sonra iyonizer elektrodu ile kombi kartına ateşlemenin sona erdirilmesi iletilmektedir. Kombi yandığı sürece iyonizer elektrodu sürekli bu işlevi yerine getirmektedir. Ariston ateşleme arızalarında bu parçanın da arıza yapma ihtimali bulunmaktadır.

Sizler de Ariston kombi ateşleme arızası sürecinde bu parçanın da kontrolü  servisimizce yapılmakta ve gereksiz parça değişimi yapılarak mağdur olmanız önlenmektedir. Çankaya Birlik mah Ariston arıza tamiri servisi.

Ariston marka kombilerin elektronik anakart arızalarında da teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır:

Çankaya Birlik mah. Ariston Kombi kart tamiri, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi kart tamircisi, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi elektronik kart servisi, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi kart tamiri ankara, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi fan tamiri, Çankaya Birlik mah. Ariston ankara servis, Dikmen Ariston kombi servis ücreti, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi servis fiyatları, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi petek temizleme ücreti, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi radyatör petek temizleme ücreti, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi bakım ücreti ne kadar, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi bakımı kaça yapılıyor, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi bakım ücreti, Çankaya Birlik mah. Ariston kombi bakım fiyatı gibi konularda Ankara Çankaya Birlik mahallesinde kaliteli ve güvenilir kombi tamir servisi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir ve arıza kaydı yaparak randevu alabilirsiniz. 

Birlik mah semtine en yakın Ariston kombi tamiri, kombi bakım petek temizleme servisi olarak yıllara dayalı kombi teknik servis tecrübelerimizle sizlere en uygun ve kalıcı tamir çözümlerimizle yardımcı olmaktayız. 

ARİSTON KOMBİ TAMİR SERVİSİ TEKNOLOJİ: Kombi eşanjörü kombinin ısıtmasını sağlayan en önemli kombi parçasıdır. Suların aşırı kireçli olmasından dolayı yıllar içerisinde yüksek ısı ve kirecin birleşmesiyle kombi ısıtma performansının önemli ölçüde düşürmektedir. Uygulamada yaygın olarak kullanılan düz plakalı boru tipli ısı değiştiricileri, kanatçık yüzeyinin ısı transferi ve basınç düşümüne etkisi, kanatçık açısının değişimi, kanatçık aralıkları ve kanatçık tüpünün optimizasyonu sayısal olarak incelenmiştir. Geliştirilen model geometrik yapıların değişimi ile sonuçlar normalize edilerek maksimum ısı tranferini veren model yapı bulunmuştur. Küçük yanma odalarında kullanılan tek sıra borulu düz kanatçık tipindeki ısı değiştiricilerin sayısal bilgisayar tekniği kullanılarak, kanat verimlerinin artırılmasına yönelik farklı geometrik parametreler için çalışmalar yapılmıştır.

Ankara Çankaya Birlik mah Radyatör Temizleme, Ankara Çankaya Birlik mah Petek Temizleme, Çankaya Birlik mah Ariston kombi servisi Kombi tamir servisi Çankaya Ariston kombi tamiri teknik servisi, Çankaya Ariston Kombi Anakart tamir servisi, Çankaya Ariston Kombi kart tamiri.

Çankaya Birlik mah Ariston kombi tamir bakım servisimiz her tür arızanızda her zaman yanınızdadır.  Ariston kombilerde en sık rastlanan arızalar cihazın uzun süre kullanımından kaynkalı arızalar ve bakım yapılmadan kullanılmasıdan kaynaklı arızalar olarak ikiye ayırmak mümkündür. Çankaya Ariston kombi teknik servisi

ARİSTON KOMBİ ARIZA KODLARI: Ariston kombilerde en sık karşılaşılan arıza kodları genelde ateşleme ile ilgili olmaktadır. Bunun yanısıra Ariston kombi arızalarının kodlarının neler olduğunu öğrenmek isterseniz aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi servisi;

Ariston Kombi 101 hata kodu: Aşırı ısınma

Ariston Kombi S01 hata kodu: Alev yok

Ariston Kombi 103 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 104 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 105 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 106 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 107 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 111 hata kodu: Yetersiz dolaşım “Doldurma tuşuna bas”

Ariston Kombi 601 hata kodu: Egzoz dumanı tahliye arızası

Ariston Kombi 305 hata kodu: P.C.B. arızası – Elektronik kart arızası

Ariston Kombi 306 hata kodu: P.C.B. arızası – Elektronik kart arızası

Ariston Kombi 307 hata kodu: P.C.B. arızası – Elektronik kart arızası

Ariston Kombi 607 hata kodu: Anakart arızası – Hava Sirkülasyonu

Ariston Kombi 677 hata kodu: Anakart arızası – Fan arızası

 

Ariston Genus Kombi Arıza Kodları

Ariston Genus Kombi Arıza Kodu nedir, Ariston genus kombi hata kodu tamir merkezi, Genus kombi arıza kodu nasıl giderilir gibi sorularınız için Ankara Kama Teknik Ariston Kombi Tamir Servisinden yardım alabilirsiniz.

Kombilerin elektronik kodlama sistemi ile kolaylaştırılan ve sitemizde mevcut ariston kombi arıza kodlarını okuyarak kombinizdeki arızayı çözümleyebilirsiniz.

 • 101 Kodu – Aşırı ısınma.
 • 103 Kodu – 104 – 105 – 106 – 107 – Sirkülasyon ya da su durumu.(Resetleme tuşuna basın)
 • 110 Kodu – Isıtma çıkış sensöru acık ve ya kısa devre sorunu(NTC1)
 • 112 Kodu – Isıtma dönüş sensörunde açık ve ya kısa devre sorunu(NTC2)
 • 114 Kodu – Dış sensor aöçk ve ya kısa devre var
 • 116 Kodu – Yerden ısıtma termostatı acık
 • 1P1 – 1P2 – 1P3 Kodu – Sirkülasyon ya da su durumu arıza kodlarıdır

 

Ariston kombilerde bakımsızlıktan kaynaklı arızalardan birisi de alev kopma arızasıdır. Ariston alev kopma arızası için servisimizle irtibata geçilmesi halinde en kısa sürede arızanıza çözüm bulunulacaktır. Kama Teknik Ariston Kombi Servisi Çankaya.

Ariston kombilerde kullanım sonucu arızlanan bir diğer parça kombinin sıcak su modunda çalışırken peteklere su kaçırması olarak da bilinen üç yollu vana arızasıdır. Ariston kombiler teknik olarak uzun yıllar sorunsuz olarak çalışacak şekilde dizayn edildiğinden dolayı üç yollu vana arızası ortaya çıkmaktadır. Sizler de kombininiz arızalarını çözmede deneyimli ustalardan hizmet almak için servisimizi arayabilir ve arıza halinde en uygun çözüme en uygun fiyata kavuşabilirsiniz.

Çankaya Ariston kombi servisi 0312 347 24 14,

Çankaya Ariston kombi arıza servisi,

Çankaya Ariston Kombi Teknik Servisi Kama Teknik 0312 347 24 14,

Çankaya Ariston Kombi Bakım servisi 0312 347 24 14.