Dikmen Keklikpınarı Ariston Kombi Servisi | Kama Teknik 0312 347 24 14

Ankara Çankaya Keklikpınarı Ariston Kombi Servisi

Ariston Kombi Tamir Bakım Anakart Tamir Servisi.

Parça ve İşçilik Garantili Uzman Teknik Kombi Servisi

KAMA TEKNİK ARİSTON marka kombi tamir, bakım, elektronik ana kart tamiri ve radyatör petek temizleme  konularında uzman teknik servis hizmeti vermektedir.

 

KAMA TEKNİK KOMBİ SERVİSİ 

DİKMEN SERVİSİ : 0 (312) 347 24 14         

 GSM: 0539 660 22 79 – 0542 695 06 33

 

DEĞİŞİMİ VE TAMİRİ YAPILAN TÜM PARÇALARA İŞLEM TARİHİNDEN İTİBAREN 1 YIL GARANTİ SUNULMAKTADIR.

ANKARA DİKMEN ARİSTON KOMBİ SERVİSİ

Servis Çağrı Merkezi:  0 312 347 24 14

 

Kombi cihazının en önemli parçalarından birisi ısı eşanjörüdür. Kombilerde ısı eşanjörünün görevi, yakıtın yanması sonucunda ortaya çıkan ısının merkezi ısıtmada kullanılacak olan iş akışkanına ve sıcak kullanım suyuna aktarılmasını sağlamaktır. Ariston Kombi servisi olarak Çankaya Dikmen bölgesinde Öveçler, Sokullu, İlker, Mürsel Uluç, Akpınar, Karapınar, Gökkuşağı, Cevizlidere, Balgat semtlerinde kombi tamir bakım kombi anakart tamir servis hizmetimiz bulunmaktadır. 

Kombilerde bu amaca yönelik iki alternatif uygulama mevcuttur. Bunlardan birincisi bileşik ısı eşanjörüdür. Bileşik ısı eşanjöründe hem ısıtma devresine hem de kullanım suyuna ısı tek bir eşanjörden aktarılmaktadır. İkinci seçenek ise çift eşanjörlü sistemlerdir. Bu sistemlerde ana eşanjör ısıtma devresine ısı aktarırken, kullanım suyunu ısıtmak için ikinci bir eşanjör (genellikle plakalı eşanjör) kullanılır. Eşanjör arızalarında öncelikle petek temizleme ilacı ile kimyasal temizlik yapılmaktadır. Kama Teknik Kombi servisi bu arıza çözümünde öncelikle parça değişimi olmaksızın parçanın tamiri ile daha uygun ve ekonomik çözümü öncelemektedir. 

Tüm kombi arızalarında öncelikle parçanın tamiri yapılmakta bunun mümkün olmaması durumunda parça değişimine gidilmektedir. Ankara kombi servisi Kama Teknik değişen parçalara 1 yıl garanti vermektedir. 

Kombi peteklerinizde zamanla gözlemlediğiniz ısınmama sorunlarınız bulunuyorsa konu hakkında detaylı bilgi almak için Kama Teknik Petek Temizleme Servisimizi 0312 347 2 414 no.lu çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

KOMBİ BAKIMI… BAKIM! BAKIM! BAKIM!

“Kombi” cihazı, TS EN 625’de merkezi ısıtma ve sıcak kullanım suyu üretimi için tasarımlanmış kazan veya bileşik ısıtma cihazı yani kombine kazan (kombi) olarak tanımlanmıştır.

Tüm kombi üretici firmalarının kombi kılavuzlarında mutlaka belirttikleri ancak pek çok müşterinin önemsemediği bir konu kombi bakımıdır. Kombilerin daha verimli ve uzun ömürlü kullanımı için kombi periyodik bakımlarının yapılması üretici kombi firmaları tarafından zorunlu görülmektedir.

Dikmen Ariston Kombi servisi tecrübelerimize dayanarak kombi bakımlarının en azından iki yılda bir yapılmasını ve 3-4 yılda bir petek temizliği yapılmasının kombinin uzun ömürlü ve tasarruflu kullanımı için gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Kışın ortasında arıza yaşamamak için kombi bakımlarını lütfen aksatmayın. 

 

ARİSTON KOMBİ ARIZALARI;

 • Kombi basınç düşmesi, kombi basınç yükselme arızaları,

 • Kombi petekler ısıtmıyor arızası,

 • Kombi sıcak su ısıtmıyor arızaları,

 • Kombi ateşlemiyor arızaları,

 • Kombi sesli ve gürültülü çalışıyor arızaları,

 • Kombi su damlatıyor arızası,

 • Kombi su doldurma arızası,

Ariston marka kombilerin elektronik anakart arızalarında da teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır:

Dikmen Keklikpınarı Ariston Kombi kart tamiri, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi kart tamircisi, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi elektronik kart servisi, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi kart tamiri ankara, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi fan tamiri, Dikmen Keklikpınarı Ariston ankara servis, Dikmen Ariston kombi servis ücreti, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi servis fiyatları, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi petek temizleme ücreti, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi radyatör petek temizleme ücreti, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi bakım ücreti ne kadar, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi bakımı kaça yapılıyor, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi bakım ücreti, Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi bakım fiyatı gibi konularda Ankara Dikmen bölgesinde kaliteli ve güvenilir kombi tamir servisi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir ve arıza kaydı yaparak randevu alabilirsiniz. 

Keklikpınarı semtine en yakın Ariston kombi tamiri, kombi bakım petek temizleme servisi olarak yıllara dayalı kombi teknik servis tecrübelerimizle sizlere en uygun ve kalıcı tamir çözümlerimizle yardımcı olmaktayız. 

ARİSTON KOMBİ TAMİR SERVİSİ TEKNOLOJİ: Kombi eşanjörü kombinin ısıtmasını sağlayan en önemli kombi parçasıdır. Suların aşırı kireçli olmasından dolayı yıllar içerisinde yüksek ısı ve kirecin birleşmesiyle kombi ısıtma performansının önemli ölçüde düşürmektedir. Uygulamada yaygın olarak kullanılan düz plakalı boru tipli ısı değiştiricileri, kanatçık yüzeyinin ısı transferi ve basınç düşümüne etkisi, kanatçık açısının değişimi, kanatçık aralıkları ve kanatçık tüpünün optimizasyonu sayısal olarak incelenmiştir. Geliştirilen model geometrik yapıların değişimi ile sonuçlar normalize edilerek maksimum ısı tranferini veren model yapı bulunmuştur. Küçük yanma odalarında kullanılan tek sıra borulu düz kanatçık tipindeki ısı değiştiricilerin sayısal bilgisayar tekniği kullanılarak, kanat verimlerinin artırılmasına yönelik farklı geometrik parametreler için çalışmalar yapılmıştır.

Ankara Çankaya Radyatör Temizleme, Ankara Çankaya İlaçla Petek Temizleme, Çankaya Dikmen Ariston kombi servisi Kombi tamir servisi Çankaya Ariston kombi tamiri,

Çankaya Dikmen Ariston kombi tamir bakım ve petek temizleme servisimiz yanısıra Ahlatlıbel Petek Temizleme, Aşağı Ayrancı Petek Temizleme, Cevizlidere Ariston Petek Temizleme, Bahçelievler Ariston Kombi Petek Temizleme, Balgat Ariston Kombi Petek Temizleme, Emek Ariston Petek Temizleme, Dikmen Ariston Petek Temizleme, Kırkkonaklar Ariston Kombi Petek Temizleme, İlker Ariston Kombi Petek Temizleme, Yıldızevler  Ariston Kombi Petek Temizleme, Yüzüncü Yıl İşçi Blokları Ariston Kombi Petek Temizleme servislerimizle de hizmetinizdeyiz.

ARİSTON KOMBİ ARIZA KODLARI: Ariston kombilerde en sık karşılaşılan arıza kodları genelde ateşleme ile ilgili olmaktadır. Bunun yanısıra Ariston kombi arızalarının kodlarının neler olduğunu öğrenmek isterseniz aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. Dikmen Keklikpınarı Ariston kombi servisi;

Ariston Kombi 101 hata kodu: Aşırı ısınma

Ariston Kombi S01 hata kodu: Alev yok

Ariston Kombi 103 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 104 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 105 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 106 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 107 hata kodu: Yetersiz dolaşım

Ariston Kombi 111 hata kodu: Yetersiz dolaşım “Doldurma tuşuna bas”

Ariston Kombi 601 hata kodu: Egzoz dumanı tahliye arızası

Ariston Kombi 305 hata kodu: P.C.B. arızası – Elektronik kart arızası

Ariston Kombi 306 hata kodu: P.C.B. arızası – Elektronik kart arızası

Ariston Kombi 307 hata kodu: P.C.B. arızası – Elektronik kart arızası

Ariston Kombi 607 hata kodu: Anakart arızası – Hava Sirkülasyonu

Ariston Kombi 677 hata kodu: Anakart arızası – Fan arızası

 

Ariston Genus Kombi Arıza Kodları

Ariston Genus Kombi Arıza Kodu nedir, Ariston genus kombi hata kodu tamir merkezi, Genus kombi arıza kodu nasıl giderilir gibi sorularınız için Ankara Kama Teknik Ariston Kombi Tamir Servisinden yardım alabilirsiniz.

Kombilerin elektronik kodlama sistemi ile kolaylaştırılan ve sitemizde mevcut ariston kombi arıza kodlarını okuyarak kombinizdeki arızayı çözümleyebilirsiniz.

 • 101 Kodu – Aşırı ısınma.
 • 103 Kodu – 104 – 105 – 106 – 107 – Sirkülasyon ya da su durumu.(Resetleme tuşuna basın)
 • 110 Kodu – Isıtma çıkış sensöru acık ve ya kısa devre sorunu(NTC1)
 • 112 Kodu – Isıtma dönüş sensörunde açık ve ya kısa devre sorunu(NTC2)
 • 114 Kodu – Dış sensor aöçk ve ya kısa devre var
 • 116 Kodu – Yerden ısıtma termostatı acık
 • 1P1 – 1P2 – 1P3 Kodu – Sirkülasyon ya da su durumu arıza kodlarıdır

 

 

Keklikpınarı Ariston kombi servisi 0312 347 24 14,

Keklikpınarı Ariston kombi arıza servisi,

Keklikpınarı Ariston Kombi Teknik Servisi Kama Teknik 0312 347 24 14,

Keklikpınarı Ariston Kombi Bakım